1. Dziś 3 niedziela miesiąca i już tradycyjnie dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie świątyni parafialnej i klasztoru. Dziękujemy za wszelakie ofiary składane na rzecz naszego Franciszkańskiego Klasztoru i Kościoła. Naszych dobroczyńców polecamy w codziennych modlitwach zakonnych i we wtorkowych Mszach św. za przyczyną św. Antoniego.
2. W miesiącu maju codziennie o godz. 17.30 rozpoczyna się nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. majowe. Zapraszamy do wspólnej codziennej modlitwy. Zachęcamy także by odmawiać Litanię Loretańską w gronie rodziny.
3. W miniony piątek (15.05) w naszej parafii przeżyliśmy uroczystość sakramentu Bierzmowania udzielonego naszej młodzieży. Serdecznie dziękujemy p. Izabeli i o. Karolowi za katechizacje i przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu. Rodzicom młodzieży za ofiarę pieniężną na rzecz Parafii. Dziś (17.05) podczas Mszy św. o 10.30. dzieci z naszej Parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Polecamy osobistym modlitwom parafian dzieci i młodzież, by ich serca na trwałe zaprzyjaźniły się z Panem Jezusem.
4. Dekretem wydanym z woli papieża Leona XIV został ogłoszony Rok św. Franciszka, trwający do 10.01.2027 r. Przez ten okres istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego z okazji 800 rocznicy śmierci Świętego z Asyżu. Mogą go otrzymać wszyscy wierni, którzy w ciągu roku nawiedzą kościół franciszkański, zatrzymując się na modlitwę. Wychodząc naprzeciw wiernym nawiedzającym naszą franciszkańską świątynię proponujemy, by każdy poniedziałek w tym roku był dniem św. Franciszka. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego zakończone ucałowaniem jego relikwii. A na zakończenie każdej Mszy św. w ciągu tego jubileuszowego roku odmawiamy modlitwę Papieża Leona XIV do św. Franciszka.
5. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach „Projekt Natanael”. Są to rekolekcje ewangelizacyjne skierowane do młodzieży od 13. roku życia. Ich celem jest wprowadzenie uczestników w życie modlitwy oraz zachęta do budowania wspólnoty młodych w parafii. Serdecznie zachęcamy do udziału. Termin: 29–31 maja 2026 r.
6. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kaliskiej organizuje grupę na wyjazd do Korei Południowej na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w roku 2027 w Seulu. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej www.jestemnatratwie.pl w zakładce Światowe Dni Młodzieży.
7. Dziękujemy za wszelakie ofiary składane na rzecz naszego Franciszkańskiego Klasztoru i Kościoła. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej przy drzwiach kościoła. Tam dostępny jest: Rycerz Niepokalanej i Opiekun.