Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020 r.

 1. Codziennie można nawiedzić i adorować Najświętszy Sakrament, a z Sakramentu spowiedzi świętej można skorzystać podczas każdej Mszy św. tak jak i w tygodniu, jak i w niedzielę.
 2. Z powodu zaistniałej sytuacji związanej z pandemią, zapraszamy na dodatkowe Msze św. dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 1400 i 1930. A także, wszystkich naszych parafian i sympatyków zapraszamy do uczestniczenia online na Facbook Klasztor OO. Franciszkanów w Kaliszu:
  – nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715;
  – Mszy św. w niedzielę o godz. 1200;
  – nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę o godz.1700;
 3. Przy ołtarzu bocznym, poświęconym św. Franciszkowi z Asyżu, przez cały Wielki Post jest wystawiony krzyż do osobistej adoracji. Podchodząc do niego, uczcijmy go z należnym mu szacunkiem poprzez przyklęknięcie lub głęboki ukłon. Jest to znak naszego zbawienia, na którym Chrystus złożył ofiarę ze swojego życia, aby wyrwać nas z niewoli diabła. Dziękujemy także za składane przy okazji ofiary na kwiaty do Bożego grobu. W intencji wszystkich ofiarodawców będzie sprawowana uroczysta Msza św. rezurekcyjna.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. Kapłani do chorych udadzą się w pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 900. Kto by jeszcze chciał, aby kapłan przyszedł z Panem Jezusem do osoby starszej, chorej proszę o telefoniczny kontakt z kancelarią parafialną.
 5. Naszych drogich Dobrodziejów polecamy Bogu w codziennej modlitwie oraz we wtorkowych Mszach świętych ku czci św. Antoniego Padewskiego o godz. 9:00 i 18:00.