Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Wielkiego Postu 05.04.2020 r.

  1. Codziennie można nawiedzić i adorować Najświętszy Sakrament, a z Sakramentu spowiedzi świętej można skorzystać podczas każdej Mszy św. tak jak i w tygodniu, jak i w niedzielę. Dodatkowo będziemy spowiadać w Wielki Czwartek od godz. 800 do 1200 i od 1400 do 1700, w Wielki Piątek od godz. 800 do 1200 i od 1400 do 1700 i w Wielką Sobotę od godz. 800 do 1800. Prosimy o zachowanie odpowiedniej liczby osób w kościele i odpowiedni odstęp.
  2. W Wielki Czwartek we wszystkich kościołach jest celebrowana tylko jedna Msza św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 1800. Ze względu na niewielką ilość wiernych uczestniczących w liturgii – 5 osób, wszystkich naszych parafian i sympatyków zapraszamy do uczestniczenia online na Facbooku – Klasztor OO. Franciszkanów w Kaliszu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Czuwania do godz. 2100.
  3. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 1800 na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 2200. Wcześniej Droga Krzyżowa o godz. 1500, a przed nią odmówimy modlitwy nowennowe przed uroczystością Miłosierdzia Bożego, która przypada w niedzielę po Zmartwychwstaniu Pańskim.  Ze względu na niewielką ilość wiernych uczestniczących w liturgii – 5 osób, wszystkich naszych parafian i sympatyków zapraszamy do uczestniczenia online na Facbooku – Klasztor OO. Franciszkanów w Kaliszu.
  4.  Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Ze względu na pandemię nie będzie błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny. Podczas śniadania wielkanocnego głowa rodziny błogosławi pokarmy. Tekst błogosławieństwa jest dostępny na stolikach przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stornie internetowej i facbooku. O godz. 1500 jako wspólnota klasztorna odmówimy modlitwy nowennowe przed uroczystością Miłosierdzia Bożego.
  5. W sobotni wieczór rozpoczniemy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego, która rozpocznie się o godz. 2000. Po zakończeniu liturgii adoracja najświętszego Sakramentu do godz. 2300. Ze względu na niewielką ilość wiernych uczestniczących w liturgii – 5 osób, wszystkich naszych parafian i sympatyków zapraszamy do uczestniczenia online na Facbooku – Klasztor OO. Franciszkanów w Kaliszu.
  6. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 600 rozpoczniemy Mszę św. Rezurekcyjną, która będziemy sprawowali w intencji ofiarodawców na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ze względu na niewielką ilość wiernych uczestniczących w liturgii – 5 osób, wszystkich naszych parafian i sympatyków zapraszamy do uczestniczenia online na Facbooku – Klasztor OO. Franciszkanów w Kaliszu.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła i klasztoru. Wszystkich naszych Dobroczyńców polecamy w codziennych modlitwach jak i we mszach do św. Antoniego w każdy wtorek o godz. 900 i 1800.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej i Mały Rycerzyk Niepokalanej.